Aktualności 2009/10
Biskupia Kopa zdobyta Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
10.06.2010.

W czwartek 10.06.2010 r. klasa 5a i 5b wraz ze swoimi wychowawcami brała udział w wycieczce górskiej na Biskupą Kopę. Wrażenia były niesamowite, a oto dokumentacja fotograficzna z naszej eskapady.

Czytaj całośćImageImageImage 

 

Czytaj całość
 
Skutki gorączki złota Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
09.06.2010.

Ambitnie poprowadzona w tym roku zbiórka pieniędzy dała znakomite rezultaty – Szkolne Koło PCK uzbierało w ramach akcji „Gorączka złota” aż 274 zł i 22 gr. w porównaniu z 67 zł w ubiegłym roku.

Czytaj całośćImageImageImage 

Czytaj całość
 
CZWARTAKI W KOTLINIE KŁODZKIEJ Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
08.06.2010.


 

7 VI 2010r. klasy czwarte wraz z opiekunami odwiedziły Kotlinę Kłodzką. Dzień był słoneczny i ciepły więc można było zdobywać góry.

Byliśmy w kopalni złota w Złotym Stoku

 

 Czytaj całośćImageImageImage


 

Czytaj całość
 
Turniej z okazji Dnia Dziecka Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
02.06.2010.

 Czytaj całośćImageImageImage

 

1 czerwca, z okazji święta wszystkich dzieci, w naszej szkole miał miejsce „Turniej rycerski”, do którego stanęli wytypowani wcześniej uczniowie i nauczyciele. Odbyło się bardzo wiele fajnych konkurencji, które oceniało szacowne jury.

Czytaj całość
 
I jeszcze raz o Dniu Dziecka Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
02.06.2010.

Dzień Dziecka jest dla nas, uczniów bardzo przyjemnym świętem. A już szczególnie przyjemnym, gdy dorośli pamiętają o nas w tym dniu. Nasi Nauczyciele pamiętali. To naprawdę bardzo ładnie z Ich strony. Właśnie dzięki temu nie musieliśmy siedzieć w szkole na wszystkich lekcjach, a wyjątkowo tylko na dwóch pierwszych. Potem cała szkoła udała się do hali. Odbył się tam, specjalnie dla nas zorganizowany, Turniej Rycerski, pomiędzy gronem nauczycielskim, a uczniowskim.

Czytaj całość
 
Wojciechy 2010 Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
31.05.2010.

Czytaj całość

 

Już po raz piąty w Zespole Szkół w Korfantowie odbywały się Naukowe Spotkania Gimnazjalistów.

ImageImageImageImage 

Czytaj całość
 
Wygraliśmy V Wojewódzkie Naukowe Spotkania Gimnazjalistów Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
29.05.2010.

 Czytaj całość

W minioną sobotę, 29 maja br. odbyły się piąte już, Naukowe Spotkania Gimnazjalistów, które wszyscy przywykliśmy nazywać „Wojciechami”. Emocje były ogromne, podobnie jak wkład pracy. Spośród 9 zgłoszonych młodzieżowych prac naukowych, wypracowanych metodą projektu, nasza, traktująca o błędach i wadach postawy, okazała się zdaniem jury najlepszą.

Czytaj całość
 
Majowe Spotkania z Poezją Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
28.05.2010.

28 maja 2010 roku po raz szesnasty w Domu Kultury w  Korfantowie spotkali się miłośnicy poezji i recytacji. W konkursie pn.: Majowe Spotkania z Poezją wzięli udział także uczniowie naszej szkoły.

Czytaj całość
 
II Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
26.05.2010.

 Czytaj całośćImageImageImage

26 maja 2010 r. odbył się II Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny uczniów klas V - VI szkoły podstawowej.

Czytaj całość
 
II Terenowy Turniej Wiedzy o Lesie Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
25.05.2010.

 Czytaj całośćImageImageImage

W II Terenowym Turnieju Wiedzy o Lesie, który odbył się 25 maja br. w Kubicach, a zorganizowanym przez Nadleśnictwo Prudnik i Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych w Pokrzywnej, uczestniczyło 4 uczniów naszego Gimnazjum.

Czytaj całość
 
Jeszcze piękniejsze dni klasy 3a Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
19.05.2010.

Czytaj całośćImage 

W ostatnich dniach, a konkretniej 17-19 maja, klasa IIIa wybrała się w podróż do Warszawy. Razem z klasą II z nyskiego gimnazjum przez trzy dni zwiedzaliśmy i bawiliśmy się w stolicy.

Czytaj całość
 
Głodni wiedzy w komplecie Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
18.05.2010.

 Czytaj całośćImage

„Głodni wiedzy” to tytuł projektu, który będzie prowadzony przez uczniów naszego gimnazjum Cały bogaty program będziemy realizować przez 18 miesięcy w ciągu, których pojedziemy śladami kuchni regionalnych, między innymi w okolice Drezna, do Zakopanego i Lwowa. Jeden z najbardziej znanych polskich kucharzy, Robert Makłowicz zgodził się z nami spotkać już 10 czerwca br. Na końcu naszej wielkiej przygody odwiedzimy Warszawę, by w Instytucie Żywienia i Żywności dowiedzieć się jak to, co jemy wpływa na nasze zdrowie.

Czytaj całość
 
Sukces rowerzystów na zawodach wojewódzkich BRD Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
15.05.2010.

 

Czytaj całość

 

Sukcesem zakończył się udział drużyn Zespołu Szkół w Korfantowie w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczeństwa w Ruchcu Drogowym, które w tym roku odbywały się w Krośnicy.

W kategorii szkół gimnazjalnych zajęliśmy 3 miejsce. Drużyna startowała w składzie Wojciech Gala, Damian Sokołowski, Daniel Iwach.

5. miejsce zdobyła drużyna ze szkoły podstawowej w składzie Michał Przybyszewski, Grzegorz Niewiadowski, Andreas Springer.

 

PK

ImageImageImage 

Czytaj całość
 
Dwa piękne dni – jeden na Tropikalnej Wyspie, drugi w europejskiej stolicyKlasy drugie - konkretnie Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
14.05.2010.

Czytaj całośćImageImageImage

Klasy drugie - konkretnie IIa i IIc gimnazjum, już od początku roku drżały z emocji, na myśl o cudownej wycieczce, jaka czeka je przed wakacjami w maju. W końcu nadszedł ten magiczny 13.dzień maja. Uczniowie udowodnili, że jeśli chodzi o wycieczkę, to niemożliwe staje się możliwe – wszyscy, bez wyjątku zebrali się przed szkołą o godz. 445 rano. (Wśród nich także osoby, które lubią sobie zaspać na lekcję. Ciekawe jak im się udało wstać tak wcześnie?) Powinnam dodać też, że gościnnie, w wycieczce uczestniczyły po 2 os. z klasy trzeciej i pierwszej oraz jedna z I liceum. Tak jak już wspomniałam zebraliśmy się na przystanku i o 5 rano wyjechaliśmy z Korfantowa.

Czytaj całość
 
DZIEŃ EUROPEJSKI Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
11.05.2010.

Czytaj całość

9 maja 2010 r. w godzinach 1400 - 1700 w Hali Sportowej Zespołu Szkół w Korfantowie odbyła się uroczystość z okazji 6. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

ImageImageImageImage 

Czytaj całość
 
VI Gminny Konkurs Recytatorski klas I-III pod hasłem ,,Z poezją za pan brat”. Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
11.05.2010.

Czytaj całośćImageImageImage   

11 maja 2010 r. odbył się VI Gminny Konkurs Recytatorski klas I-III , celem konkursu było podniesienie poziomu edukacji kulturalnej uczniów. Wśród zaproszonych gości obecni byli: Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych pani Jolanta Grzegorzewicz, dyrektor Zespołu Szkół w Korfantowie p. Joanna Fudali, ksiądz Prałat Andrzej Ziółkowski, dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Korfantowie p. Stanisław Szkolny, rodzice, nauczyciele i uczniowie naszej gminy.

Czytaj całość
 
PIKNIK EUROPEJSKI 2010 Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
04.05.2010.

 

PIKNIK EUROPEJSKI

9 maja 2010 r. w godzinach 1400 - 1700 w Hali Sportowej Zespołu Szkół w Korfantowie odbędzie się uroczystość z okazji 6. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Zapraszamy mieszkańców gminy Korfantów na uroczystość.

 W programie:

- prezentacje, wystawy przygotwane przez dzieci i młodzież ze szkół naszej gminy,

- występy artystyczne,

- wręczenie dyplomów i nagród laureatom gminnych konkursów przedmiotowych.

 
Mistrzowie powiatu na dwóch kółkach Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
24.04.2010.

Czytaj całość

Powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbył się 24 kwietnia w Zespole Szkół w Korfantowie. Dziesięć trzyosobowych drużyn ze szkół powiatu nyskiego zmagało się w trzech etapach konkursu.

 

ImageImageImage 

 

 

Czytaj całość
 
DZIEŃ ZIEMI W PODSTAWÓWCE Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
21.04.2010.

Czytaj całość

Jak co roku 22 kwietnia w okresie równonocy wiosennej obchodzimy Dzień Ziemi.  Inicjatywa ta ma na celu kształtowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie, uświadamianie zagrożeń wynikających z działalności człowieka oraz inspirowanie akcji służących środowisku naturalnemu.                                     

 

ImageImageImageImage 

 

Czytaj całość
 
Od wrzenia do gazu Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
21.04.2010.


Czytaj całośćPodczas tej wędrówki ważne jest, aby to, co zachwyciło, również zainspirowało. Do dalszej nauki, do zgłębiania wiedzy, do rozumienia świata” – te słowa pana Mateusza Stockiego z firmy ArtScience z Leszna są doskonałym mottem pokazu chemicznego zatytułowanego. „Od wrzenia do gazu”, który odbył się w naszej szkole 21 kwietnia br.

 ImageImageImageImage

 

Czytaj całość
 
Obchody Dnia Ziemi 2010 Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
20.04.2010.

Czytaj całośćRok 2010 to rok jubileuszowy - świętujemy 40.lecie obchodów Dnia Ziemi na świecie i 20.lecie w Polsce. Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło 2010 rok Międzynarodowym Rokiem Różnorodności Biologicznej, dlatego też ogólnopolskie obchody Światowego Dnia Ziemi 2010 przebiegać będą pod hasłem RÓŻNORODNOŚĆ W NAS, BIORÓŻNORODNOŚĆ WOKÓŁ NAS.

ImageImageImageImage 

Czytaj całość
 
Kurator Oświaty w dniach żałoby Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
11.04.2010.

 

 

Szanowni Państwo !
Dyrektorzy, Nauczyciele,  Pracownicy, Uczniowie
Szkół i Placówek województwa opolskiego

 

    

    W obliczu tragedii narodowej, jaką stała się śmierć Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Lecha Kaczyńskiego, Jego Małżonki, Marii Kaczyńskiej oraz wielu ważnych przedstawicieli polskiej sceny politycznej i życia publicznego, Opolski Kurator Oświaty wraz ze współpracownikami składa wyrazy najszczerszego współczucia wszystkim Rodzinom i Bliskim tragicznie zmarłych.

    W tej wyjątkowej chwili zwracam się do Państwa z prośbą o godne uczczenie pamięci ofiar katastrofy w Smoleńsku. Niech nasza wspólna pamięć i cześć oddane ofiarom tej tragedii w dniach żałoby narodowej staną się manifestacją solidarności w bólu ze wszystkimi, których w sposób osobisty dotknęło to tragiczne wydarzenie. Niech będą wyrazem jedności wokół wartości najważniejszych w życiu każdego obywatela naszej Ojczyzny.

 

Cześć ich Pamięci !


                                       Z wyrazami żalu i głębokiej zadumy

                                                       Halina Bilik
                                              Opolski Kurator Oświaty

 

 
Budowa nowego gimnazjum w Korfantowie Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
31.03.2010.

 

 Czytaj całość

 

Czytaj całość
 
We are the champions! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
29.03.2010.

Czytaj całośćCzyli – jesteśmy zwycięzcami!!! I nie można powiedzieć - udało się, jako że mobilizowaliśmy się świadomie i metodycznie do głosowania w rankingu, wiedząc, że nasza strona jest po prostu dobra.

Ranking Radia Opole na najlepszą szkolną stronę internetową trwał prawie miesiąc – od 1 do 28 marca (do godziny 24.00). To długi okres, w którym zainteresowanie stroną rosło z dnia na dzień, a wraz z nim poparcie.

Dyrekcja Zespołu Szkół w Korfantowie oraz redakcja strony serdecznie dziękują wszystkim tym, którzy wysyłając rankingowe SMS-y przyczynili się do zwycięstwa. Dzięki wszystkim, którzy uznali, że warto glosować na stronę www.zskorfantow.pl  w poniedziałek, 29 marca br. podczas audycji na żywo w naszej szkole odbyło  się uroczyste podsumowanie rankingu. Wtedy też jasne stało się który ze znanych sportowców i kiedy poprowadzi sportowe zajęcia dla uczniów naszej szkoły, co jak wiemy jest główną nagrodą dla zwycięskiej szkoły.

 

Redakcja www.zskorfantow.pl

ImageImageImageImage


 

Czytaj całość
 
Ranking Radia Opole Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
28.03.2010.

strona Naszej Szkoły na I miejscu

 Czytaj całość

 

Radio Opole wraz z Opolskim Kuratorium Oświaty rozstrzygnęło konkurs na najlepsze strony internetowe szkół w województwie opolskim.


Naprawdę Nie oszukujmy się. Każdy uczeń szkoły w Korfantowie dobrze wie, że nasza strona internetowa jest najładniejszą i najlepiej urządzoną stroną w całym województwie (a może nawet w całym kraju). Teraz jednak mamy na to twardy dowód. Nie każda strona bowiem może poszczycić się I MIEJSCEM W KONKURSIE RADIA OPOLE!!!

Kiedy tylko nasza szkoła została zgłoszona do konkursu, rozpoczęło się propagowanie. Wchodząc do szkoły, było się wręcz atakowanym przez ogłoszenia z numerem i hasłem esemesowym, dzięki którym można było głosować na naszą stronę. Naprawdę dość zabawnie to wyglądało, gdy co przerwę, każdy po kolei stał i z zapałem pisał esemesa. Podziękowania dla wszystkich, którzy głosowali na Korfantów.  Dzięki naszemu zorganizowaniu byliśmy bezkonkurencyjni.

Właśnie dziś, 29. 03. 2010, dziennikarze Radia Opole przyjechali do naszej szkoły, by pogratulować wygranej. Oczywiście jako zwycięzcy byliśmy na antenie, najpierw głosząc wielki okrzyk triumfalny, a potem kilka osób (w tym jaJ) wypowiadało się indywidualnie.

Teraz pozostaje nam tylko czekać na to, co najważniejsze we wszystkich konkursach. Na nagrodę. Napięcie rośnie, podobno ma nas odwiedzić gwiazda sportu i poprowadzić lekcję wychowania fizycznego. Nie możemy się doczekać!  

Marta Fudali

Image

 
Image

 Wyniki rankingu w dniu 29.03.2010 r

 

  Czytaj całość
 
Projekt ZS w Korfantowie na I miejscu Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
26.03.2010.
Czytaj całość(Informacja ze strony www.korfantow.pl)

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że złożony przez Gminę Korfantów projekt „Podniesienie standardu Zespołu Szkół w Korfantowie poprzez wykonanie modernizacji tej placówki oraz wyposażenie Gimnazjum i Szkoły Podstawowej” znalazł się na pierwszym miejscu listy rankingowej.

zobacz listę rankingową:
http://rpo.opolskie.pl/rpo/index.php?id=2166&idd=4169

 

Czytaj całość
 
Święta, Święta… Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
23.03.2010.

Czytaj całośćImageImageImage

  „Co kraj to obyczaj” to znane nam wszystkim powiedzenie najlepsze odzwierciedlenie znajduje w tradycjach różnych regionów i państw. Uczniowie klasy IIc wraz z wychowawczynią Patrycją Magierą przygotowali i zaprezentowali gipsowe figurki o tematyce Wielkanocnej typowe dla krajów niemieckojęzycznych.

Czytaj całość
 
Powitanie wiosny Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
22.03.2010.

"Wyjrzało słonko zza chmur radośnie,

skoczylo z nieba, siadło na sośnie.

Roztapia śniegi, ogrzewa drzewa

i tak cichutko pod nosem śpiewa:

la la la wiosna tuż, tuż,  

la la la wiosna już!"

 

W piękny marcowy dzień, 22 marca 2010 roku, dzieci z  klas młodszych powitały wiosnę. Barwny korowód przeszedł ulicami naszego miasteczka, aby w końcu dotrzeć nad rzekę Ścinawę Niemodlińską. W jej nurtach zginęła marzanna - kukła symbolizująca zimę. Wśród wesołych śpiewów i okrzyków przebiegał powrót do szkoły. Na szkolnym podwórku uczniowie umieścili gaik - maik i pełni wiosennej radości wrócili do wiosennych już klas i z ...wiosenną energią otworzli swoje ...wiosenne zeszyty.

KK

 

Czytaj całośćImageImageImage

Czytaj całość
 
Ślizgawki czas… Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
19.03.2010.

Uczniowie z klas IIc, Ic i IIIb ślizgali się w piątek na lodowisku w Opolu.(Niektórzy to nawet całym ciałem.) Było super! Podobno w zdrowym ciele zdrowy duch a podstawa tego jest ruch, wiec zachęcać na tafle nikogo nie trzeba było. Zobaczcie jak świetnie bawią się gimnazjaliści z Korfantowa.

Czytaj całośćImageImageImage 

Czytaj całość
 
Warsztaty prozdrowotne Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
18.03.2010.

Nie ma to jak wycieczka klasowa, zwłaszcza jeśli za oknem świeci cudowne, długo czekane , wiosenne słoneczko. Właśnie dziś – 18.03. uczniowie IIa wyruszyli do Nysy, na Warsztaty Prozdrowotne organizowane przez Studenckie Koło Naukowe PWSZ w Nysie. Nie żebyśmy źle wyglądali . Jednak dobrze jest dowiedzieć się czegoś nowego o tym jak powinna wyglądać codzienna dieta przeciętnego nastolatka. Co jest dla nas najważniejsze, by zdrowo rosnąć. Podczas wykładu wykonaliśmy kilka ćwiczeń w grupach, takich jak: tworzenie piramidy żywnościowej, czy układanie jadłospisu na jeden dzień. Przy tym dowiedzieliśmy się jakie błędy popełniamy dobierając posiłki. Na koniec najbardziej aktywne osoby z każdej grupy otrzymały drobne upominki. Myślę, że każdemu z nas podobała się taka forma zajęć.

Marta Fudali klasa IIa G

Czytaj całośćImageImageImage 

Czytaj całość
 
2010 - rokiem Fryderyka Chopina Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
16.03.2010.

 

Fryderyk Chopin. Urodził się 1 marca 1810 r. w Żelazowej Woli, a zmarł 17 października 1849 r. w Paryżu. Pianista i kompozytor – przez wielu uważany za największego polskiego twórcę muzyki okresu romantyzmu. Nazywany „poetą fortepianu”. Jego przyjaciółką i towarzyszką życia była pisarka George Sand.

Zobacz życiorys F. Chopina na WIKIPEDII oraz stronę poświęconą obchodom ROKU CHOPINA.

 
W Radiu Opole było super!!! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
12.03.2010.

W piątek, 12 marca br. Karolina Bartków, Ola Bednarska, Jędrzej Błaszczuk oraz Pani Jolanta Flakowska odwiedzili Radio Opole. Pojechali na audycję na temat strony internetowej naszej szkoły w związku z rankingiem Radia Opole na najlepszą szkolną witrynę. Wszyscy odpowiadali na różne pytania najczęściej związane z Internetem i marketingiem.

 

 

Czytaj całośćImageImageImage

 

Czytaj całość
 
POKAZY NOWYCH TECHNOLOGII Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
11.03.2010.

Czytaj całośćDnia 11.03.2010r. grupka uczniów naszego Zespołu Szkół wraz z opiekunem, p. Krzywickim, wybrała się do Opola na warsztaty w ramach zajęć "NOWE TECHNOLOGIE NA USŁUGACH EDUKACJI".

 

 

ImageImageImageImage 

Czytaj całość
 
Dzień Kobiet Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
09.03.2010.

W poniedziałek, 8 marca, w całej Polsce obchodziliśmy Dzień Kobiet. Również w naszej szkole chcieliśmy uczcić to święto w należyty sposób. Z tej okazji SU Gimnazjum zorganizował uroczysty apel, którego myślą przewodnią było hasło: "ACH... TE KOBIETY".

 

Czytaj całośćImageImageImage 

Czytaj całość
 
WYNIKI I ETAPU OGÓLNOPOLSKIEGO KOKURSU GRANTOWEGO! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
08.03.2010.

Czytaj całość 15 stycznia 2010 roku Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłosiła Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2010". Ogólnopolski Konkurs Grantowy składa się z dwóch etapów: w pierwszym zadanie wnioskujących polegało na przygotowaniu diagnozy środowiska lokalnego. 22 lutego minął termin nadsyłania diagnoz. Do PFDiM napłynęło 190 wniosków z całej Polski.

 

Czytaj całość
 
Czy to już koniec zimy? Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
07.03.2010.
Czytaj całośćImageImageImage
Czytaj całość
 
Eksperyment podstawą sukcesu każdego chemika Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
07.03.2010.

Uczenie się chemii jest na prawdę przyjemne, kiedy można samemu łączyć lub rozdzielać różne substancje, a przy tym coś syczy, błyska i wybucha. Eksperymenty takie wcale nie muszą być niebezpieczne, zwłaszcza przeprowadzone w skali mikro.

Czytaj całośćImageImageImage 

Czytaj całość
 
Turniej Wiedzy Pożarniczej - eliminacje gminne Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
04.03.2010.

   Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

(OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

 


4 marca w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Korfantowie odbyły się eliminacje gminne turnieju.
Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół w Korfantowie, Przechodzie i Ścinawie Małej.
 
Uczniowie naszej szkoły dzielnie walczyli o laur pierwszeństwa. Po etapie pisemnym i odpowiedziach ustnych najlepsze wyniki osiągnęli:
 

kategoria starsza

1. Pamela Rohaczyńska
2. Patryk Bugaj

 
 
Image
Laureaci Eliminacji Gminnych OTWP

kategoria młodsza

2. Michał Przybyszewski
 
 
Życzymy wszystkim zwycięzcom sukcesów w eliminacjach powiatowych.
 
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 90 z 149
Valid XHTML and CSS.