Prawa ucznia
Prawa i obowiązki ucznia Zespołu Szkół w Korfantowie Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
12.03.2010.

Czytaj całość

 

 

Każda społeczność, w tym także uczniowska, funkcjonuje według pewnych zasad. To one wyznaczają ramy naszego postępowania, określają co jest dozwolone, a co zabronione. W oparciu o owe zasady tworzone są katalogi nagród i kar. W kolejnym artykule o prawach człowieka, przedstawiamy prawa i obowiązki uczniów Zespołu Szkół w Korfantowie oraz zasady nagradzania i karania.

 

 

Czytaj całość
 
Prawa dziecka Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
24.02.2010.

Czytaj całość

 

We współczesnym społeczeństwie dzieci chronione są w szczególny sposób.  Pomimo tego, że ich naturalnymi opiekunami są rodzice, prawa dziecka są także przedmiotem prawa międzynarodowego.

Czytaj całość
 
Wszyscy ludzie mają prawa Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
23.02.2010.

Czytaj całość W okresie najbliższego miesiąca nasza szkolna strona we współpracy z serwisem Szkolne Mikrohistorie, będzie propagowała wiedzę na temat praw i obowiązków człowieka i obywatela. Wspólnie prześledzimy ich rozwój, a całą akcje zakończymy utowrzeniem stałego działu na stronie Zespołu Szkół w Korfantowie, pn.: Prawa i Obowiązki Ucznia.

W pierwszym artykule zamieszczamy tekst Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka uchwalonej 10 grudnia 1948 roku, podczas Sesji Ogólnego Zgromadzenia Narodów Zjednoczonych w Paryżu.

 

 
Czytaj całość
 
Valid XHTML and CSS.