Konkurs BRD 2008 Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
26.04.2008.

Image 

Galeria zdjęć eliminacje powiatowe Korfantów

Galeria zdjęć eliminacje wojewódzkie Biała 

 

 

Powiatowe zawody Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

w Korfantowie 

 
     W weekend poprzedzający długi majowy wypoczynek tj., 26.04.br. odbyły się powiatowe zawody Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym od kilku lat tradycyjnie organizowane w Zespole Szkół w Korfantowie, których koordynatorem był pana Piotr Krzywicki . 

 ImageImageImage

ImageImageImageImage 

 


 

  W konkursie wzięło udział pięć drużyn reprezentujących szkoły podstawowe powiatu nyskiego oraz pięć drużyn gimnazjalnych. W bieżącej edycji konkursu zawodnicy zmagali się w trzech konkurencjach. Walczyli o jak najmniejszą liczbę punktów karnych na torze przeszkód, o możliwie najwyższą liczbę punktów w teście z wiedzy o ruchu drogowym oraz, co było tegoroczną nowością, o wysokie noty na punkcie pierwszej pomocy przedmedycznej. Pod okiem instruktora pierwszej pomocy PCK, pana Marka Falkowskiego zawodnicy ratowali poszkodowanych w przypadku złamania otwartego, porażenia prądem, upadku z rowera z uszkodzeniem kręgosłupa w odcinkach szyjnym i lędźwiowym, poparzenia gorącym płynem, omdlenia, długotrwałego krwotoku z nosa oraz wystąpienia ciała obcego w ranie. Dzięki realistycznej pozoracji i dużemu zaangażowaniu młodych ratowników ze szkolnego koła PCK, zawodnicy stawali przed niełatwymi zadaniami, za które mogli zdobyć maksymalnie 4 punkty. Każde z zadań kończyło się prawidłowym pokazem ze strony instruktora.
Finalnie, sędziowie zawodów: Piotr Krzywicki, Katarzyna Janas, Adam Biernat,Marek Falkowski, wyłonili zwycięzców zarówno w klasyfikacji indywidualnej jak i drużynowej.

Gimnazjum klasyfikacja drużynowa:

1. G Korfantów
2. G Paczków
3. G Skoroszyce
4. G nr 2 Głuchołazy
5. G nr 1 Nysa

Gimnazjum klasyfikacja indywidualna:

1. Bartłomiej Bryś – Skoroszyce
2. Daniel Strutyński – Paczków
3. Maurycy Pietrzycki – Korfantów

Szkoły podstawowe klasyfikacja drużynowa:

1. SP Korfantów
2. SP Nowy Świętów
3. SP nr 10 Nysa
4. PSP nr 3 Paczków
5. SP Nowy Świętów

Szkoły podstawowe klasyfikacja indywidualna:

1. Daniel Iwach – Korfantów
2. Damian Sokołowski – Korfantów
3. Grzegorz Dąbski – SP nr 3 Paczków

Najlepsze drużyny będą reprezentowały powiat nyski na zawodach wojewódzkich, które w tym roku odbędą się w Białej.

Zawody przebiegły sprawnie i w miłej atmosferze dzięki zaangażowaniu nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół w Korfantowie.
 
Dziękujemy za pomoc policjantom z Komendy Powiatowej w Nysie.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za sportową rywalizację, opiekunom za trud włożony w przygotowanie drużyn. Mamy nadzieję, że wysiłek włożony w przygotowanie się do zawodów zaowocuje zwiększeniem bezpieczeństwa na naszych drogach.

Jolanta Flakowska
Piotr Krzywicki 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Valid XHTML and CSS.