Aktualności 2008
*Wigilie klasowe w gimnazjum* Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
19.12.2008.

Słowo "wigilia" pochodzi z języka łacińskiego i oznacza czuwanie. Taki był dawniej zwyczaj w Kościele, że poprzedniego dnia przed większymi uroczystościami obowiązywał post i wierni przez całą noc oczekiwali na tę uroczystość, modląc się wspólnie. W Polsce wigilia weszła na stałe do tradycji dopiero w XVIII wieku. Główną jej częścią jest uroczysta wieczerza, złożona z postnych potraw. Wieczerza ta ma charakter ściśle rodzinny. Zaprasza się czasami na nią, oprócz krewnych, osoby mieszkające samotnie.

Czytaj całośćImage 

Czytaj całość
 
*Wielka radocha i masa wylanej wody....* Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
15.12.2008.

*Dnia 15 grudnia 2008 r. grupa uczniów naszego gimnazjum wybrała się na basen do Tułowic. Po przyjeździe szybko się przebraliśmy i od razu biegiem do wody. Bawiliśmy się świetnie.*

Czytaj całośćImage

 

Czytaj całość
 
NOE w naszej szkole Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
15.12.2008.

Jak co roku uczniowie klas trzecich gimnazjum uczestniczyli w programie profilaktycznym Noe autorstwa Krzysztofa Wojcieszka. Realizatorem programu był Pan Mariusz Kajda z Pracowni Psychoedukacji i Profilaktyki w Tychach. Celem Noe jest uświadomienie młodzieży wszelkich zagrożeń wynikających z używania środków psychoaktywnych.
Atrakcyjne i dynamiczne w swej formie przekazu zajęcia spowodowały, że uczniowie bardzo chętnie w nich uczestniczyli. Jesteśmy przekonani, że program wyzwolił wśród naszych uczniów wiele spontanicznych reakcji, głębokich refleksji i osobistych przekonań odnośnie promowania zdrowego stylu życia. 
Elżbieta Sternik

Czytaj całość Image


 

Czytaj całość
 
JĘZYKOWE ZMAGANIA W ŚCINAWIE MAŁEJ Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
09.12.2008.
9 grudnia grupa uczniów reprezentujących nasze gimnazjum porównywała swoją wiedzę językową z przedstawicielami innych szkół regionu.
W Ścinawie Małej odbyła się bowiem VII edycja Regionalnego Konkursu Językowego 
„Jak Cię słyszą, tak Cię piszą”. W tym roku konkurs odbył się pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”.

Czytaj całość
 
Obchody Światowego Dnia Walki z AIDS Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
01.12.2008.

 Czytaj całośćImage

W poniedziałek 1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS. W tym roku jest to wydarzenie jubileuszowe, obchodzone po raz dwudziesty. W naszej szkole główne działania podkreślające wagę tego dnia miały miejsce we wtorek. 2 grudnia br.

Image Image 

 

Czytaj całość
 
Spotkanie z poetą Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
28.11.2008.

W piątek 28 listopada w naszej szkole uczniowie klas trzecich gimnazjum brali udział w spotkaniu z poetą Harrym Dudą.

  Image

Image Image

Image Image

 
Podsumowanie akcji zbierania zabawek i słodyczy na dzień Świętego Mikołaja!!! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
28.11.2008.

Z dniem 28 listopada 2008 roku zakończyliśmy akcję zbierania zabawek, książek, maskotek, gier i słodyczy!

Image Image

Na zdjęciach widać Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej razem ze wszystkimi darami, które następnie popakowaliśmy w worki i reklamówki. Zebraliśmy pełną reklamówkę słodyczy, torbę gier, układanek, książek i płyt, kilka worków pluszaków, zabawek i maskotek. 


Wszystkim dzieciom, które zechciały podzielić się swoim dobrym serduszkiem – GORĄCO DZIĘKUJEMY!!!
Samorząd Uczniowski SP

 
PROJEKT SZANSA DLA MŁODEGO SERCA – SMS Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
26.11.2008.

  26 XI 2008r. zakończyliśmy zajęcia edukacyjne, które miały na celu zwiększenie wiedzy i świadomości prozdrowotnej uczniów w zakresie zachowań, które sprzyjają lub szkodzą zdrowiu, szczególnie w zakresie chorób układu krążenia.

Na zdjęciach uczniowie rozwiązujący quiz „po” cyklu zajęć 

Czytaj całość Image 

Czytaj całość
 
Uwaga! Uwaga! Uwaga! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
25.11.2008.

Uwaga! Uwaga! Uwaga!

 Image

Image  Image


Jeszcze tylko do końca listopada, tj do piątku zbieramy zabawki, książki, maskotki, gry którymi Wy Drodzy Uczniowie już się nie bawicie, a które są w dobrym stanie! Tymi zabawkami podzielimy się z innymi dziećmi, które dostaną je w paczkach przygotowanych przez nasz Parafialny Caritas!!! My, czyli Samorząd Uczniowski, nawiązaliśmy kontakt z Panią Marią Balik, i jej przekażemy wszystkie te rzeczy!!! 
Można również przynosić słodycze!!! Prośba jest tylko taka, aby były one zamknięte i z aktualną datą ważności!!!
Mamy okazję zrobić coś dla innych dzieci, a każdy z nas lubi przecież dostawać prezenty, podzielmy się więc z innymi!!!
To nie jest przymus, a jedynie gest dobrej woli małego serduszka!!! 
W imieniu SU Szkoły Podstawowej – DZIĘKUJEMY!!!


 
To były Andrzejki! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
25.11.2008.

We wtorek, 25 listopada br. odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla uczniów gimnazjum. Wszyscy świetnie się bawili. Po pewnym czasie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego ogłosili pierwszy konkurs. Chłopcy losowali karteczki, na których wypisane były imiona dziewcząt bawiących się na dysktece. Następnie wylosowane pary musiały zatańczyć jeden taniec. Niestety, wiele dziewcząt uciekło z parkietu . Chwilę później każdy bawił się już indywidualnie.

W drugiej połowie dyskoteki odbyły się wróżby dla wszystkich chętnych. Za niewielką opłatą można było przebić serce z imionami, rzucić zapałkami i odczytać pierwszą zauważoną literę lub wybrać jeden z pięciu
kubeczków, pod którymi kryły się symbole. Wiele osób zaciekawiła ta rozrywka. Po zakończeniu wróżb uczniowie bawili się już bez przerwy, aż do końca. Około godziny 20 młodzież rozeszła się do domów.

Karolina Kotlińska - klasa III d

 
*Gwiazdka dla każdego dziecka...* Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
21.11.2008.

 ...to tytuł charytatywnej, przedświątecznej akcji prowadzonej w naszej szkole przez połączone i zjednoczone siły: Samorząd SP i Gimnazjum oraz Szkolne Koło PCK. Akcja ma na celu zbiórkę zabawek, bajek , książek, gier, pomocy szkolnych i słodyczy, Naszą ideą jest przekazanie zebranych darów serca jeszcze przed Gwiazdką tym dzieciaczkom, które pod choinką nie znajdą prezentów. Dary należy składać m.in. w gabinecie nr 12.

Opiekun Sz.K. PCK
Jolanta Flakowska

Image 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 21 z 78
Valid XHTML and CSS.