Aktualności 2010/2011
nowa strona Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
09.09.2011.

 

 Nowa strona

 

www.zspkorfantow.pl

www.zspkorfantow.pl


 

 

 
„Kangur Matematyczny”!!! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
15.06.2011.

Dotarły do nas wyniki Międzynarodowego Konkursu:

„Kangur Matematyczny”!!!

Serdecznie gratulujemy Tomkowi Misztalowi z klasy IVa, który osiągając najlepszy wynik z naszej reprezentacji jest w gronie osób wyróżnionych przez organizatorów konkursu!!! Pozostałe osoby, jeżeli jeszcze nie znają swoich wyników zapraszamy do nauczycieli matematyki.

 

Koordynator konkursu w ZS w Korfantowie: Aleksandra Mirecka

 
Nasz sukces w VI edycji Wojewódzkich Naukowych Spotkań Gimnazjalistów Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
04.06.2011.

Naukowe Spotkania miały w naszej szkole majową tradycję. Tym razem jednak odbyły się 04 czerwca br. W sobotnie przedpołudnie w szranki stanęło 9 ekip ze szkół w Białej, Ścinawie Małej i Korfantowie z interesującymi pracami w dziedzinie regionalizmu i nauk matematyczno-przyrodniczych.

Czytaj całośćImageImage 

Czytaj całość
 
XX Konkurs Recytatorski wierszy Josepha von Eichendorffa Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
04.06.2011.

XX Konkurs Recytatorski wierszy Josepha von Eichendorffa odbył się już tradycyjnie w Dębowcu k. Prudnika w pierwszą sobotę czerwca.

Tamtejsza piękna sceneria: wzgórze pokryte drzewami, słoneczna pogoda a w tle śpiew ptaków, odzwierciedlała tematykę wierszy poety.

Przy pomniku Eichendorffa nasi reprezentanci: Wirginia Spicki, Stefania Kyczka i Dawid Lisoń swą recytacją starali się stanąć na podium. Zabrakło niewiele, ale i tak spisali się na medal.

Uczestnikom gratuluję a wszystkim organizatorom dziękuję za wspaniałą atmosferę.

P.M.

ImageImageImageImage 

 
Edukacja terenowa w leśnictwie Kubice Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
02.06.2011.

W edukacji biologicznej bardzo istotne są zajęcia terenowe. Szczególny nacisk kładzie na nie realizacja nowej podstawy programowej. Dzięki zajęciom dodatkowym wspierającym rozwój kompetencji kluczowych uczniów szkół gimnazjalnych województwa opolskiego w roku szkolnym 2010/2011, warsztaty z leśnej edukacji przeprowadzone zostały dla czterech grup projektowych.

Czytaj całośćImageImage 

Czytaj całość
 
Dzień projektów edukacyjnych w Gimnazjum Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
01.06.2011.

Czytaj całośćImageImage

Pierwszego czerwca, czyli Dzień Dziecka upłynął gimnazjalistom z I i II klas w bardzo naukowej atmosferze.  To był mocno „zaprojektowany” dzień, bo od 9 do trzynastej zaprezentowało się 18 ekip z efektami swojej pracy. Ogromna dawka wiedzy i… stresu dla występujących.

Czytaj całość
 
Dzień Dziecka na sportowo Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
01.06.2011.

 Czytaj całośćImageImageImage

Tradycją szkoły uczniów klas I-III  SP w Dniu Dziecka stała się Olimpiada Sportowa, w której wszyscy uczniowie biorą udział. Dzieci rzucają  do celu  na odległość  i do kosza. Skaczą na odległość  z miejsca i  przez  skakankę.

Najlepsi uczniowie to:

Czytaj całość
 
Nie ma to jak w Wiśle! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
31.05.2011.

 Czytaj całośćImageImage

W dniach 30 – 31.05.2011r. miała miejsce wycieczka do Wisły uczniów klas Ib oraz IIa. Pierwszego dnia o 6:45 spotkaliśmy się pod szkołą i wyruszyliśmy w podróż. W autobusie, jak zwykle, było zabawnie. Po przyjeździe w góry udaliśmy się na Czantorię. Wyjeżdżaliśmy i zjeżdżaliśmy wyciągiem krzesełkowym, a na samym szczycie wyszliśmy na wieże w Czechach, z której widzieliśmy przepiękną okolicę. Następnie pojechaliśmy do Parku Wodnego Tropikana w Hotelu Gołębiewskim, gdzie spędziliśmy całe 2 godziny. Mięliśmy okazję popływać w różnych basenach, posiedzieć w jacuzzi, odwiedzić rozmaite sauny a także grotę lodową, w której było ponad -20oC!!! Po chyba najlepszej atrakcji pojechaliśmy na widownię Skoczni Malinka im. Adama Małysza. Niestety wyciąg był zepsuty i nie mieliśmy okazji wyjechać w górę. Po tak męczącym, ale wspaniałym, pełnym wrażeń zwiedzaniu pojechaliśmy na obiadokolację i z uśmiechem na ustach rozeszliśmy się do swoich pokoi.

Czytaj całość
 
Opolscy poeci w hołdzie Janowi Pawłowi II Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
22.05.2011.

W niedzielne popołudnie (22.05) w Sanktuarium na Szwedzkiej Górce odbyło się widowisko zatytułowane „Nie lękajcie się, czyli opolscy poeci w hołdzie Janowi Pawłowi II”. Autor scenariusza, Marek Krassowski, przygotował montaż muzyczno-słowny zawierający wiersze opolskich poetów i pieśni religijne. W spektaklu wystąpili uczniowie naszej szkoły w składzie: Izabela Maćków, Aleksandra Maćków, Marek Kłonowski, Katarzyna Woźny, Agnieszka Mariowska, Paulina Bej, Izabela Dziedzic, Paulina Zarzeczna, Piotr Kłonowski (absolwent), Dorota Buszyńska, Aleksandra Szczygielska, Anna Niewiadomska, Klaudiusz Krąpiec, Julia Karwat, Milena Dziedzic, Adam Szelwach, Aleksandra Łozowicka, Aleksandra Wilk pod kierunkiem p. Kamili Sołtys. Oprawę muzyczną stworzył chór „Echo Korfantowa” i kwintet wokalny pod opieką p. Zbigniewa Hermana. Wszyscy uczestnicy spektaklu oraz obecni opolscy poeci złożyli kwiaty pod popiersiem błogosławionego Jana Pawła II. Radio Opole objęło patronatem medialnym to wydarzenie. Pogoda i publiczność dopisały!

 

Kamila Sołtys

zdjęcia: P. Krzywicki

 

Czytaj całośćImageImage 

 

Czytaj całość
 
IV Gminny Konkurs Matematyczny klas 3 Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
21.05.2011.

 

Czytaj całość

W sobotę 21 maja 2011 r. w Zespole Szkół w Korfantowie  najlepsi matematycy z klas III szkół podstawowych spotkali się na IV Gminnym Konkursie Matematycznym. Jednym z celów konkursu było podnoszenie kompetencji matematycznych uczniów i zastosowanie dotąd zdobytej wiedzy do rozwiązywania różnorodnych zadań, także nietypowych. Z większością problemów matematycznych uczestnicy konkursu świetnie sobie poradzili, a tylko  niektóre zadania okazały się "orzechem trudnym do zgryzienia".

 

Wyniki konkursu:

I miejsce: Michał Borawski, SP Korfantów

II miejsce: Aleksandra Rembacz, SP Ścinawa Mała

III miejsce: Kamila Szpineta, SP Korfantów 

  Wszystkim uczestnikom gratuluję. Nauczycielom dziękuję za przygotowanie uczniów do konkursu.

 

koordynator konkursu:  Krystyna Krzywicka

Dofinansowano z Rady Rodziców

ImageImageImage 

 

Czytaj całość
 
Potyczki matematyczne Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
21.05.2011.

 Czytaj całośćImageImage

W dniu 21 maja w Zespole Szkół w Korfantowie odbyły się kolejne już -  XII,  Powiatowe Potyczki Matematyczne Gimnazjalistów. W potyczkach wzięło udział 26 uczestników z 9 gimnazjów powiatu nyskiego. Po ciężkich bojach,  w rozwiązywaniu skomplikowanych zadań matematycznych, okazało się, że zwycięzcą został Michał Opiełka z Gimnazjum w Głuchołazach, który jako jedyny rozwiązał bezbłędnie wszystkie 20 zadań, i to w czasie krótszym, niż konkursowe 90 min. Wspomnieć należy, że Michał to „tęga głowa matematyczna”, ponieważ w roku ubiegłym wygrał XI potyczki matematyczne, jeszcze jako drugoklasista. Gratulujemy!!

Pozostali finaliści to gimnazjaliści z Gimnazjum Diecezjalnego w Nysie: Filip Makieta i Aleksander Radecki.

Puchar za zwycięstwo drużynowe został wręczony uczniom Gimnazjum Diecezjalnego w Nysie.

 

(opracowanie i zdjęcia: Danuta Korzeniowska)

Dofinansowano z Rady Rodziców

Czytaj całość
 
NA JURAJSKIM SZLAKU Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
20.05.2011.

  NA   JURAJSKIM   SZLAKU

20 maja 2011r.

 Czytaj całośćImageImage

To była wspaniała lekcja przyrody i historii, w której uczestniczyli uczniowie klasy
Va i Vb. Zwiedziliśmy zamek w Pieskowej Skale, kaplicę „Na Wodzie”, ruiny ojcowskiego i ogrodzienieckiego zamku. Podziwialiśmy dzieła natury: Maczugę Herkulesa, Igłę Deotymy, Bramę Krakowską. Poznaliśmy ciekawe okazy ojcowskiej przyrody: brzozę ojcowską, ogromne liście lepiężnika białego, nawet zaskroniec wypełzł na drogę jakby chciał podkreślić swoją obecność. Koniecznie musieliśmy obejrzeć Jaskinię Nietoperzową, gdzie kręcono film pt.: „Ogniem i mieczem” i Grotę Łokietka  poznając jej legendę. Przy wyjściu z niej zauważyliśmy pięknego pająka- meta menardii- który wzbudził mieszane uczucia wśród niektórych dziewcząt. Jednak najwięcej frajdy sprawił nam pobyt na Pustyni Błędowskiej, co widać na zdjęciach.

 

Anna Szejdewik   

Dofinansowano z Rady Rodziców

Czytaj całość
 
„ Zaczarowany wierszy świat” Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
20.05.2011.

Dnia 20.05.2011r. w Korfantowie odbył się VII Gminny Konkurs Recytatorski klas I-III pod hasłem „ Zaczarowany wierszy świat”.

Czytaj całośćImageImage 

Celem konkursu było podniesienie poziomu edukacji kulturalnej uczniów.

W konkursie brało udział 28 uczestników ze szkół naszej gminy. Recytację wierszy oceniało jury w składzie: p. Maria  Żabińska,  p. Ewa  Szczepańska,  p. Monika Ryś i ks. prałat Andrzej Ziółkowski. Występy uczestników poprzedziła inscenizacja pt. „Bal bajek” w wykonaniu uczniów kl. I b i III b przygotowanych przez p. Marię Balik , p. Jolantę   Paszkowską i p. Krystynę Trzcińską, które były również organizatorkami konkursu.

   Laureatami konkursu zostali:

Czytaj całość
 
Spotkanie z profesorem Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
19.05.2011.

 Czytaj całośćImageImage

Dnia 19.05.2011 gościliśmy profesora z Politechniki Opolskiej Andrzeja Tukiendorfa, z którym kontakt nawiązała uczennica kl. IIa – Ewelina Stalska w celu realizacji projektu. W sali nr 12 o godz. 12:05 rozpoczął się mini wykład dla klasy IIa i IIb. Pan profesor opowiedział nam o swojej pracy na politechnice i obiecał odwiedzić naszą szkołę po raz kolejny – w dzień realizacji projektów naukowych. Ze spotkania wszyscy wyszliśmy zadowoleni i napełnieni nową wiedzą.

 

Tekst: Ewelina Stalska

Zdjęcia: Kamil Krzympiec

Czytaj całość
 
Słowacja, słoneczna Słowacja... Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
16.05.2011.

Czytaj całośćImageImage 

Co tu dużo mówić - piękne widoki, urocza przyroda, no i Tatralandia! W takich miłych okolicznościach upłynęła wycieczka klasy IIIa z kilkoma sympatycznymi osobami z klasy IIIb.Ledwo wyjechaliśmy 16 maja, a już 18. trzeba było wracać. No cóż, życie nie jet łatwe i trzeba się brać do końcoworocznych rozliczeń, a o klimacie wyprawy niech opowiedzą zdjęcia.


Jolanta Flakowska
Zdjęcia: Wojciech Gala

Czytaj całość
 
Sukces naszych rowerzystów Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
14.05.2011.

Czytaj całośćImageImage 

W sobotę 14.05.2011 r. w Oleśnie odbyły się wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Występy drużyn z naszej szkoły zkończyły się dużym sukcesem.

Image ImageImage

Drużyna Szkoły Podstawowej w składzie: Maciej Markowski, Jędrzej Błaszczuk, Łukasz Mickiewicz, opiekun pan Piotr Krzywicki zajęła III miejsce w klasyfikacji drużynowej.

 Image

Także druzyna Gimnazjum w Korfantowie w składzie: Damian Sokołowski, Daniel Iwach, Wojciech Gala, opiekun pani Jadwiga Schwarzer zajęła III miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Czytaj całość
 
DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
11.05.2011.

 Czytaj całośćImageImage

W niedzielę 8 maja 2011r. przypadło święto wszystkich bibliotekarzy i bibliotek. Z tej okazji w środę (11 maja) Koło Przyjaciół Biblioteki odwiedziło Miejską Bibliotekę Publiczną w Korfantowie. Uczniowie przypomnieli sobie ofertę biblioteki, zaspokoili swoją ciekawość dotyczącą różnych tematów, a także złożyli Pani Tamarze Kobylańskiej (kierownik MBP) życzenia i odśpiewali tradycyjne STO LAT…

 

Kamila Sołtys

Czytaj całość
 
NIECODZIENNY (już) OBRAZEK Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
11.05.2011.

ImageImage 

W środę (11 maja), w czasie dużej przerwy, pojawiła się przed szkołą wielka atrakcja. Pan Roman z Przydroża Małego przyjechał do Korfantowa zaprzęgiem konnym. Piękny koń w „realu”, to dopiero niespodzianka. Niektórzy takie zjawisko mogli zobaczyć po raz pierwszy.

 

Kamila Sołtys

 
Dzień Ziemi w Gimnazjum Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
10.05.2011.

Czytaj całośćImageImage 

Obchody Światowego Dnia Ziemi, w 2011 roku obchodzone były podczas Międzynarodowego Roku Lasów, ogłoszonego przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Centralne obchody ŚDZ w Polsce odbyły się 8 maja, a w naszym Gimnazjum we wtorek, 10.

Czytaj całość
 
Festiwal smaku za nami Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
08.05.2011.

Dnia 08.05.2011r. w korfantowskiej Hali Sportowej odbył się „Festiwal smaku” w ramach corocznego Pikniku Europejskiego. Tym razem jednak jego organizacją zajęła się grantowa grupa Głodni Wiedzy realizująca projekt dzięki środkom Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, pozyskanym przez KSO Ekwans.

Czytaj całośćImageImage 

Czytaj całość
 
Festiwal smaku Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
07.05.2011.

Czytaj całośćImageImage

 

Program „Festiwalu smaku” w ramach Pikniku Europejskiego  08.05.2011 r.

 

Czytaj całość
 
Konkurs Matematyczny klas I-III Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
05.05.2011.

Czytaj całość

Zapraszamy do udziału w IV Gminnym Konkursie Matematycznym

dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych w Gminie Korfantów 

REGULAMIN

Czytaj całość
 
Klasa 1a w kulinarnym żywiole Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
04.05.2011.

 W naszej szkole dzieją się rzeczy rozmaite... Są podniosłe i wzruszające uroczystości, są ciekawe i radosne apele, są konkursy, zawody, wycieczki, egzaminy i akcje charytatywne. Są też, a może przede wszystkim - lekcje. Niecodzienna lekcja odbyła się dziś (4 V 2011) w klasie I a. W ramach edukacji technicznej pierwszoklasiści przygotowali małe co nieco. Zainspirowani fauną i florą stworzyli interesujące jadalne kompozycje, które później z wielkim apetytem skonsumowali.

"Głodni wiedzy" bądźcie czujni! Konkurencja nie śpi!

wych. K. Krzywicka

Czytaj całośćImageImage 

Czytaj całość
 
Apel z okazji 3 Maja Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
29.04.2011.

 

Czytaj całośćImageImage 

W dniu 29 IV 2011 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 220 rocznicy Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy IVa pod kierunkiem pani Katarzyny Sokół przypomnieli nam to ważne dla naszego narodu wydarzenie. Podczas uroczystości odbyło się także rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wiersz o tematyce patriotycznej, zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Korfantowie.
 
Nagrodzone wiersze.
 

 

Czytaj całość
 
Dzień Ziemi w Podstawówce Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
28.04.2011.

Czytaj całośćImageImage

Obchody Światowego Dnia Ziemi, co roku odbywają się 22 kwietnia.

 W 2011 roku tematem wiodącym są lasy.  Hasło tego dnia brzmi: 

„Las całkiem blisko nas.”

Czytaj całość
 
Konkurs „Młodzież w lasach Europy – Young People in European Forests” Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
28.04.2011.

Po raz pierwszy młodzież naszej szkoły przystąpiła do międzynarodowego konkursu, wymagającego rozległej wiedzy na temat ekosystemów leśnych Polski i innych krajów Europy.  W konkursie, który odbył się 28.04.2011 r., wystartował trzyosobowy team: Barbara Rupniewska, Karolina Mende i Ewelina Stalska. Zadaniem uczestniczek było odpowiedzenie na 50 pytań testowych.

ImageImage

Wyniki, niestety, dopiero w czerwcu br.

Koordynator konkursu

Jolanta Flakowska

 
Pasowanie na czytelnika Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
20.04.2011.

                 W środę, 20 kwietnia 2011 r., odbyło się uroczyste PASOWANIE NA CZYTELNIKA uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Korfantowie. Z tej okazji „pierwszaki” przybyły do szkoły odświętnie ubrane, a koledzy z kl. IV b przygotowali program artystyczny przybliżający twórczość Jana Brzechwy. Uczniowie klasy I a i I b złożyli ślubowanie, zapoznali się z ofertą biblioteki i otrzymali identyfikator czytelnika. Na koniec uroczystości czekała wszystkich słodka niespodzianka. Piękny tort z wizerunkiem dwóch Plastusiów (przygotowany przez p. Ryszarda  Szymańskiego) ufundowała Rada Rodziców. Dziękujemy!

 Kamila Sołtys

 

Dofinansowano z Rady Rodziców

 

Czytaj całośćImageImage 

Czytaj całość
 
APEL WIELKANOCNY Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
20.04.2011.

Czytaj całośćImageImage

20 kwietnia 2011 r. wszystkie klasy szkoły podstawowej spotkały się na apelu, który poświęcony był Wielkanocy. Uczniowie klasy VI b przybliżyli zebranym istotę tych świąt i niektóre ich symbole (baranek, jajko,  pisanki, śmigus-dyngus), przedstawili wiersze i piosenki o tematyce wielkanocnej. Wspaniałym tłem występów był pięknie przystrojony stół. Serdeczne życzenia wszystkim zebranym złożyła pani dyrektor Joanna Fudali.

P.Krzywicki

 

Czytaj całość
 
Emocje sięgnęły zenitu - rozpoczął się egzamin gimnazjalny Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
12.04.2011.

Czytaj całośćImageImage

We wtorek, 12 kwietnia br. odbyła się humanistyczna część egzaminu. Wszyscy gimnazjaliści stawili się punktualnie,a egzamin przebiegał bez zakłóceń i w dobrej atmosferze.Po egzaminie zdania były podzielone co do stopnia trudności, ale dopiero wyniki w czerwcu odkryją prawdziwy obraz sytuacji. Tymczasem życzymy powodzenia i lotnych myśli podczas kolejnych dni egzaminacyjnych zmagań.

Redakcja

 

Czytaj całość
 
BRD 2011 eliminacje gminne Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
28.03.2011.

 W poniedziałek 28 marca 2011 r. w Zespole Szkół w Korfantowie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W kunkursie uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu naszej gminy.

Główne cele konkursu to:

-popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach,

-popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy,

-popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

Czytaj całośćImageImage

Czytaj całość
 
„Zapachniało, zajaśniało, wiosna, ach to ty Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty …” Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
21.03.2011.

Kalendarzowa musiała przyjść, bez względu na to jak bardzo i kiedy uprzykrzyła nam się zima. Ale i ta prawdziwa, z ciepłymi promykami słońca i pierwszymi kwiatami, jak w cytowanej wyżej piosence Marka Grechuty , nie zawiodła 21 marca. Pewnie, dlatego, że tak dobrze przygotowaliśmy się do jej powitania.

Czytaj całośćImageImage 

Czytaj całość
 
Pierwszy Dzień Wiosny Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
21.03.2011.

Czytaj całośćImage

Pierwszy   Dzień   Wiosny - Dzień Talentu

w Podstawówce klasy 4-6

ImageImageImage

Zima przechodzi już do historii. Przed nami trzy miesiące wiosny. Dni stają się coraz dłuższe, jest ciepło, słonecznie, przyroda budzi się do życia. Postanowiliśmy wziąć z niej przykład. Z okazji Święta Wiosny w naszej szkole urządziliśmy Dzień Talentu. Zgłosiło się mnóstwo dzieci, które chciały zaprezentować swoje niezwykłe umiejętności. Uczestnicy pięknie recytowali  wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli, malowali obrazy i siebie na wzajem, pokazywali magiczne sztuczki, kręcili na różne sposoby hula hop, jeździli na jednym kółku, rozśmieszali nas kabaretowymi skeczami. Po tych prezentacjach udaliśmy się do hali sportowej na występ iluzjonisty, tu dopiero się działo…

Stolik unosił się w powietrzu, znikały  lub pojawiały się różne przedmioty, węzły same się rozwiązywały, po prostu magia. Oby wszystkie wiosenne dni były takie ciepłe i radosne !

 

Anna Szejdewik

 
Czytaj całość
 
Klasa 1a wita wiosnę Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
21.03.2011.
Czytaj całośćImageImage
Czytaj całość
 
SPOTKANIE Z PISARZEM Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
21.03.2011.

Czytaj całośćDnia 21.03.2011r. odbyło się spotkanie z pisarzem p. Wiesławem Drabikiem z Krakowa. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I – III szkoły podstawowej, Koło Przyjaciół Biblioteki, nauczyciele oraz Panie z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Korfantowie: Tamara Kobylańska i Beata Znojek.

Czytaj całość
 
„Kangur Matematyczny” Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
17.03.2011.

W dniu 17 marca 2011 roku miał miejsce Międzynarodowy Konkurs: „Kangur Matematyczny”. Organizatorem jest stowarzyszenie Kangourou Sans Frontieres. Naszą szkołę reprezentowało 17 uczniów w następujących kategoriach: Maluch (klasy III i IV), Beniamin (klasy V i VI) i Kadet (klasy I i II gimnazjum). Za wszystkich trzymaliśmy kciuki, a na wyniki czekamy do maja.

Koordynator konkursu w ZS w Korfantowie: Aleksandra Mirecka

 
Wściekły azot Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
16.03.2011.

Paliło się i to na dłoniach, wybuchało i dymiło, a mandarynka i cytryna pękały na podłodze jak kruche szklanki. Gdzie tak było?  A, no na pokazie chemicznym pod intrygującym tytułem „Wściekły azot”.  Gaz ten był głównym bohaterem science show zaprezentowanego gimnazjalnej młodzieży przez pana Mateusza Stockiego z firmy ArtScience, chemika z Uniwersytetu w Poznaniu.

Czytaj całośćImageImage

 

Czytaj całość
 
Klasa 6a i 6b na lodowisku w Opolu Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
16.03.2011.

Zaloguj się, by przeczytać całość…ImageImage

 

W dniu 16 marca br. klasy VIb i VIa wybrały się na lodowisko. Jak wiemy ruch to zdrowie, więc po godzinnym zmaganiu się ze śliskim lodem, prawie wszystkim udało się opanować łyżwy. Nikt nie poobijał się zbytnio, choć upadków było dużo. Na szczęście pośladki pozostały całe. Udało nam się wyciągnąć na lód także wychowawców. Po lodowych szaleństwach, przyszedł czas na kino, pośmialiśmy się i zrelaksowaliśmy. To był bardzo udany wyjazd.
 
Katarzyna Woźny
Zaloguj się, by przeczytać całość…
 
Człowiek i Jego Środowisko Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
15.03.2011.

Czytaj całośćUczniowie klas V i VI wzięli udział w IX edycji Wojewódzkiego Turnieju       ph  „Człowiek i Jego Środowisko”  Polskiego Czerwonego Krzyża dla szkół podstawowych.

Celem konkursu jest  inspirowanie i tworzenie warunków do zgłębiania problematyki zdrowotnej, dotyczącej środowiska, człowieka oraz jego działalności w przyrodzie.

Czytaj całość
 
Turnieju Wiedzy Pożarniczej Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
10.03.2011.

Czytaj całośćImage

 

W dniu 10.03.2011r. reprezentanci Zespołu Szkół w Korfantowie wzięli udział w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które odbyły się w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Korfantowie. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe i gimnazja. Głównym celem turnieju jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności na wypadek pożaru, posługiwanie się podręcznym sprzętem gaśniczym oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Czytaj całość
 
Wyjątkowe spotkanie Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
10.02.2011.

Czytaj całośćImageImage

 

Dnia 10 lutego 2011 roku, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Korfantowie, odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów gimnazjum, podsumowujące miniony semestr. Jednak było ono wyjątkowe, szczególnie dla uczniów klasy IIb i IIIa.

Czytaj całość
 
GIMNAZJADA 2011 Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
09.02.2011.

WOJEWÓDZKIE IGRZYSKA

 MŁODZIEŻY  SZKOLNEJ

 W INDYWIDUDALNYM TENISIE  STOŁOWYM

 

Zawody finałowe Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Opolskiego Gimnazjów w Tenisie Stołowym odbyły się 9 lutego 2011 roku w Korfantowie.

Czytaj całośćImageImage 

Czytaj całość
 
Trening przed feriami Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
09.02.2011.

Czytaj całośćO tym, że aktywny wypoczynek świetnie wpływa na zdrowie i urodę, wie każdy. Sztuka polega na tym, by tę cenną wiedzę wprowadzać w czyn. A udało się to znakomicie połączonym silom klas IIIa i IIIc, które wybrały się w środę, 9 lutego br. na opolski Toropol. Po półtoragodzinnych zmaganiach z bardzo śliską taflą, nadeszła chwila przedwalentynkowego relaksu w kinie Helios. Wycieczka była znakomitym treningiem – przygotowaniem do aktywnego i bezpiecznego wypoczynku w czasie ferii.

Jolanta Flakowska

Czytaj całość
 
Konkurs przyrodniczo-ekologiczny Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
08.02.2011.

Czytaj całośćWe wtorek, 08.02.2011 r. odbył się szkolny etap drugiej edycji tego konkursu organizowanego przez Zespół Szkól w Tułowicach, a skierowanego do młodzieży gimnazjalnej.  W naszej szkole w konkursie zmagało się 13 uczestników.  Najlepszymi okazali się: Barbara Rupniewska z IIIa, Karolina Mende z IIb i Karol Łaszczewski z IIa. Wszyscy zdobyli po 20 punktów na 30 możliwych i będą reprezentować szkołę w drugim etapie, który odbędzie się 24 marca br. w Tułowicach.

 

Tekst i zdjęcia: Jolanta Flakowska

Czytaj całość
 
Bal karnawałowy w kl. I – III SP Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
02.02.2011.

Czytaj całośćImageImage

2 lutego 2011 roku odbył się bal karnawałowy klas młodszych. Rozpoczął się polonezem, by w dalszej części przejść w rozmaite pląsy, tańce-łamańce, „węże” i dotąd nieznane figury taneczne. Zgodnie z wieloletnią tradycją uczniowie byli wspaniale przebrani. W tym roku dominowały przecudnej urody królewny i księżniczki. Zachwycali też żołnierze, Indianie i inne „twarde charaktery”. Były także przebrania z kategorii zoologicznych: myszka, wrona, żaba i wilki… morskie.

Dofinansowano z Rady Rodziców

Czytaj całość
 
„To dla Ciebie dobry Boże, pioseneczka ta…” Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
28.01.2011.

Czytaj całość28 stycznia 2011 r. odbył się IX Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek klas I – III. Tradycyjnie był on dedykowany wszystkim Babciom i Dziadkom, którzy niezawodnie przybyli na kolędowe spotkanie. Był też okazją do pielęgnowania tradycji wspólnego kolędowania, do integracji dzieci ze wszystkich klas młodszych, a także dawał sposobność do radzenia sobie z artystyczną tremą. Przede wszystkim konkurs dostarczył dzieciom i dorosłym wielu wzruszeń i uświadomił, jak  niezmiernie ważne są więzi międzyludzkie.

Dofinansowano z Rady Rodziców

 

Czytaj całość
 
Ach te wspomnienia… Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
20.01.2011.

Święta za nami, ale te zdjęcia sprzyjają refleksji.

Czytaj całośćImageImage

Grupa młodzieży w ramach projektu przychodziła na zajęcia w języku niemieckim. Nie siedzieli tam jednak nad zdaniami w czasie Perfekt czy Futur I. Zamiast tego lepili ozdoby z gipsu, grali w ciekawe gry i oglądali śmieszną kreskówkę popularnego w Niemczech filmu „Werner”. W czasie pracy nad ozdobami świątecznymi grupa bawiła się świetnie!

Co niektórzy własnoręcznie wykonanymi aniołkami obdarowali pewnie pół rodzinki

Zobaczcie sami jak pracowicie mijały nam popołudnia.

 

Drugiego grudnia pojechaliśmy do Opola zobaczyć jak wygląda taki Weihnachtsmarkt, czyli po polsku jarmark Świąteczny.

Zobaczcie jak wyglądało nasze stoisko

Czytaj całość
 
Osiągnięcia naszych uczniów w eliminacjach gminnych konkursów przedmiotowych Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
13.01.2011.

 

Wojewódzki Konkurs Historyczny
dla gimnazjów – 18 stycznia 2011 r.

 

Miejsce

Uczeń

Szkoła

Procent poprawnych odpowiedzi

Opiekun

1.

Grzegorz Pruchnik

Korfantów

54

Wiesław Król

4.

Anna Szczygielska

Korfantów

25

Wiesław Król

 


Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego
dla szkół podstawowych – 14 stycznia 2011 r.

Miejsce

Uczeń

Szkoła

Procent poprawnych odpowiedzi

Opiekun

1.

Jędrzej Błaszczuk

Korfantów

57,5

Ewa Walczak

 


Czytaj całość
 
Jasełka Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
22.12.2010.