Głodni wiedzy
Trójstronne spotkanie w Srebrnej Górze Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
25.06.2011.

Czytaj całośćWakacje jeszcze się dobrze nie rozpoczęły, a „Głodni wiedzy” już drodze. W piątek i sobotę (24-25.06. br.) gromada gimnazjalistów ZS, świeżo upieczeni absolwenci i jeden nieco starszy absolwent spotkali się w Srebrnej Górze z koleżankami i kolegami z Otmuchowa i Ząbkowic Śląskich, którzy podobnie jak my realizują Ogólnopolski Program Grantowy „Równać szanse 2010”. Chodziło głównie o poznanie się, integrację i wymianę doświadczeń. A wszystko to działo się w pozytywnie zakręconym, srebrnogórskim klimacie. 

ImageImageImage 

Czytaj całość
 
Ile niemieckiej tradycji w saksońskim jedzeniu? Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
18.04.2011.

Czytaj całość

Głodni Wiedzy znowu postanowili zająć się korzeniami. Jednak nie korzeniami marchwi czy buraka. Chodziło o nasze korzenie historyczne, a zarazem kulinarne. Wybraliśmy się do Szwajcarii Saksońskiej zakosztować tamtejszych, regionalnych specjałów, będących, jak się dowiedzieliśmy połączeniem kuchni: Słowiańskiej, Niemieckiej i Czeskiej.

ImageImageImage

 

 

Czytaj całość
 
Niemieckie warsztaty Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
11.04.2011.

         Czytaj całośćW związku ze zbliżającym się wyjazdem do Drezna, 5 kwietnia „Głodni wiedzy” uczestniczyli w ciekawych warsztatach. Pod opieką pani Patrycji Magiery, uczyliśmy się podstaw języka niemieckiego, żeby móc się jakoś porozumieć w obcym kraju. Pani Patrycja doskonale przedstawiła nam podstawowe wiadomości i zwroty, które powinniśmy znać. Następnie wspólnie ćwiczyliśmy wymowę. Niektórym szło doskonale, a niektórzy nie mogli do końca nadążyć z materiałem. Pomimo to wszyscy świetnie się bawili i choć po części przygotowali do kolejnej projektowej kulinarnej podróży.

         Teraz już tylko z niecierpliwością czekamy na ten dzień, w którym będziemy mogli wykorzystać swoją wiedzę w praktyce =).

ImageImageImage 

 

Karolina Mende

Zdjęcia: wszyscy (albo prawie wszyscy. No, ale jak się ma taki wypasiony aparat…!)

Czytaj całość
 
Dzień Kresowych Wspomnień Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
23.02.2011.

Czytaj całość„Głodni wiedzy” otrzymali zaproszenie na bardzo interesującą i współgrającą z realizowanym projektem imprezę dotyczącą tradycji kresowych. Cenne dla nas było szczególnie to, że elementem sentymentalnego spotkania były kresowe warsztaty kulinarne – mięliśmy okazję porównać barszcz, który gotowaliśmy pod czujnym okiem kucharza we Lwowie, z tym włodarskim.

ImageImageImage 

Czytaj całość
 
„Głodni wiedzy” w Urzędzie Miejskim w Korfantowie Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
25.01.2011.

Czytaj całośćNo, nie dosłownie my, ale parawan-gazetka, która za pomocą słów i galerii zdjęć pokazuje, kim są „Głodni wiedzy” i czego dokonali do tej pory.

 

 

 

 

 

ImageImageImage 

 

Czytaj całość
 
Prawdziwe rodzinne spotkanie Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
14.01.2011.

Czytaj całośćTym razem Głodni Wiedzy nie zamierzali zgłębiać tajników kuchni. Nie planowali też podbijać nowych regionów. Ani nawet nie oczekiwali wizyty kontrolnej z fundacji. Więc dlaczego wszyscy chodzili podenerwowani? Po co były te ciągłe tajemnicze próby? Każdy czuł, że coś się szykuje. Ale, o co chodziło?!

ImageImageImage

Czytaj całość
 
Życzenia świąteczne Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
20.12.2010.

Serdeczne życzenia wielu radosnych chwil z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego, co najlepsze w każdym dniu Nowego 2011 Roku, wraz z podziękowaniami za wsparcie w realizacji projektu

                                                                           składają

                                                                           „Głodni wiedzy”

 

 
Zima nas nie wystraszyła – i tak poznaliśmy tajniki kuchni śląskiej! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
04.12.2010.

Czytaj całośćW miniony piątek, 03.12.2010 r. „Głodni wiedzy” poznawali w Przechodzie tajniki kuchni śląskiej…, ale także swojej gminy.   Jak się okazało, zdecydowana większość granatowiczów nigdy dotąd nie była w tej miejscowości.

ImageImageImageImage

Czytaj całość
 
Wielka micha pierogów Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
29.11.2010.

Czytaj całośćWielka micha pierogów to namacalny i jakże smaczny efekt spotkania „Głodnych wiedzy” z paniami z KGW „Włodarzanki” . Spotkanie miało miejsce w sobotę 27.11.2010 r. w świetlicy wiejskiej we Włodarach i możliwe było dzięki serdeczności i życzliwości wielu osób.

ImageImageImageImage 

Czytaj całość
 
Odwiedziny w projekcie Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
20.10.2010.

Czytaj całośćTo było bardzo ważne spotkanie w całej historii „Głodnych wiedzy”. Od niego zależały dalsze losy naszego projektu. Dnia 20.10.2010 r. do korfantowskiego Miejsko – Gminnego Ośrodka Sportu Kultury i Rekreacji przybyli przedstawiciele Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży: pani Monika Gawracz – asystentka programu i pan Artur Łęga – koordynator programu. Grantowicze oczywiście już na nich czekali i powitali ich ciastkiem i kawą.

ImageImageImageImage 

Czytaj całość
 
…tylko we Lwowie, no i jeszcze w Zakopanem Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
02.10.2010.

Czytaj całośćImageImageImage

Długo oczekiwana chwila nadeszła i ….jeszcze szybciej minęła. No, niestety tak to już jest, że wszystko co dobre, szybko się kończy, chociaż wyjazd na Ukrainę i w nasze piękne Tatry trwał aż sześć dni. Grupa grantowa „Głodni wiedzy” poznawała zwyczaje i kuchnię kresową we Lwowie i okolicach oraz góralską w Zakopanem i w Rabie Niżnej od 27.09 do 02.10 br. Więcej szczegółów z wyjazdu już wkrótce, tymczasem kilka zdjęć dla ukazania klimatu grantowej wyprawy.

Koordynator projektu: Jolanta Flakowska

Zdjęcia: Ewelina Stalska i Kamil Krzympiec

 

Czytaj całość
 
…tylko we Lwowie, no i jeszcze w Zakopanem (cd.) Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
02.10.2010.

Czytaj całośćA oto i drugi najważniejszy (po wyprawie do Krakowa) wyjazd naukowy „Głodnych wiedzy” został zrealizowany. Wszyscy wrócili bezpiecznie do domów, toteż mogę z czystym sercem napisać, że wyprawa była w 100% udana. Nie dość, że zdobyliśmy mnóstwo wiadomości, to jeszcze wzbogaciliśmy nasze kochane główki o kulturę kraju, jakim jest Ukraina.

Tak jest, w pogoni za kuchnią kresową wywędrowaliśmy aż na Ukrainę! Od 27. 09. Spędziliśmy tam trzy dni, a 01. 10., w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Zakopanem. W domu byliśmy dopiero 02. 10.  Wycieczka męcząca, ale niezapomniana.

Czytaj całość
 
Temperatura naszych spotkań ciągle wysoka! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
15.07.2010.

Czytaj całośćOch taaaak. Wakacje w pełni rozkwitu. Słońce obsmaża nas na złocisty brąz, a pogoda naprawdę dopisuje. Zresztą, przecież wiadomo, że grantowicze mają układy ze słońcem. Dlatego właśnie ładnie świeciło w czasie naszego dwudniowego wyjazdu integracyjnego, 12 – 13 lipca.

ImageImageImageImage 

Czytaj całość
 
U nas praca wre Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
02.07.2010.

  *Zobacz relacje z realizacji projektu "Głodni wiedzy" na stronie "Równać Szanse".

 

Czytaj całośćPierwsza, wakacyjna konferencja Koła Grantowego odbyła się, jak zostało ustalone, w pierwszy piątek lipca - 02.07.2010 r.. Zebraliśmy się w świetlicy Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji, którą wspaniałomyślnie użyczył nam Pan Dyrektor Stanisław Szkolny, za co serdecznie dziękujemy.

ImageImageImageImage 

Czytaj całość
 
Valid XHTML and CSS.