Start arrow Koło PCK
Koło PCK
Drugie i czwarte miejsce Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
27.04.2011.

Nasze wolontariuszki PCK godnie reprezentowały szkołę na rejonowym etapie Olimpiady Wiedzy o Czerwonym Krzyżu, która odbyła się 27 kwietnia br. w Nysie.

Czytaj całośćImageImage

Czytaj całość
 
Ofiary nieszczęśliwych wypadków Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
16.04.2011.

Czytaj całośćOfiary nieszczęśliwych wypadków pozorowali w sobotę, 16.04. 2011 r. wolontariusze Szkolnego Koła PCK działającego przy ZS Gimnazjum w Korfantowie. Make up musiał być realistyczny, a scenki wiarygodne, więc zadanie nie było łatwe, chociaż przygotowania sprawiały dużo radości. A po co to wszystko? Otóż, w ramach stałej już obsługi punktu pierwszej pomocy powiatowych eliminacji Ogólnopolskich Zawodów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego odbywających się w Korfantowie.

ImageImageImage 

Czytaj całość
 
Wiedza i umiejętności procentują Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
26.03.2011.

Czytaj całośćWolontariusze Szkolnego Koła PCK ledwo ukończyli profesjonalny kurs Pierwszej Pomocy, a już dzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami. Pierwsza ważna próba dla Eli Jacheć, Kornelii Kurzei, Marty Sinickiej i Eweliny Stalskiej miała miejsce 26 marca br.

 

ImageImageImage 

Czytaj całość
 
VI edycja Okręgowej Olimpiady Wiedzy o Czerwonym Krzyżu Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
19.03.2011.

Czytaj całośćSzkolny etap VI edycji Okręgowej Olimpiady Wiedzy o Czerwonym Krzyżu odbył się w minioną sobotę, 19 marca br.

ImageImageImage 

Czytaj całość
 
PCK-owska pierwsza pomoc! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
12.03.2011.

            Czytaj całość12-go marca wszyscy działacze szkolnego koła PCK niezawodnie stawili się w szkolnej pracowni chemicznej. Mimo, że była to sobota, dla PCK-owskich wolontariuszy nie miało to najmniejszego znaczenia. Cóż, cel, który nam tego słonecznego dnia przyświecał, wydawał się być znacznie bardziej atrakcyjny niż weekendowe wylegiwanie się w łóżku. Mianowicie, tego dnia mieliśmy po raz pierwszy poznać ‘tajniki’ udzielania pomocy przedlekarskiej.

ImageImageImage 

Czytaj całość
 
Gorączka trwa! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
01.02.2011.

Czytaj całośćImageJak się złapało bakcyla pomagania innym, to musi temu stanowi towarzyszyć gorączka, tym razem „Gorączka złota”.  Członkowie Szkolnego Koła PCK trzeci tydzień z rzędu wędrują po klasach zbierając monety 1, 2 i 5-groszowe. Dzisiaj tj. 01.02.2011 roku nazbieraliśmy już pół widocznego na zdjęciach słoja.  Akcja będzie trwała do końca marca.  Pieniądze po komisyjnym przeliczeniu zostaną przekazane do OZO PCK  Opole, które przeznaczy je na wypoczynek letni dzieci z ubogich rodzin.

Już teraz serdecznie dziękujemy wszystkim za dar serca i prosimy o jeszcze.

Opiekun Sz. K. PCK

Jolanta Flakowska

Zdjęcia: Karolina Mende

Czytaj całość
 
60 pięknych paczek! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
20.12.2010.

Czytaj całośćTak, właśnie tyle paczek udało się zrobić z darów złożonych przez wszystkich ludzi dobrej woli w naszej szkole. Wśród prezentów znalazły się pluszaki, maskotki, kubeczki, książki, bajki, gry planszowe, puzzle i słodycze.

ImageImageImageImage 

Czytaj całość
 
Bożonarodzeniowa kartka dla Seniora Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
20.12.2010.

Czytaj całośćCzłonkowie Szkolnego Koła PCK wykonali świąteczne kartki dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej „Maria” w Korfantowie.

 

ImageImageImageImage 

Czytaj całość
 
Znamy zwycięzcę XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
14.12.2010.

Czytaj całośćW szkolnym etapie Olimpiady, przeprowadzonym 13 grudnia br. wzięło udział 18 zawodników. Do zdobycia było 20 punktów w teście, który zawierał pytania z zakresu zasad zdrowego żywienia,  higieny osobistej i otoczenia, znaczenia aktywności ruchowej, profilaktyki uzależnień, zapobiegania chorobom zakaźnym i cywilizacyjnym, udzielania pierwszej pomocy oraz podstawowych wiadomości o ruchu czerwonokrzyskim.

ImageImageImageImage 

Czytaj całość
 
Gorące nowinki ze Szkolnego Koła PCK! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
14.12.2010.

Czytaj całośćNiedawno wystartowaliśmy, a już nasza praca przynosi dorodne owoce! Kalendarzyki, ze sprzedaży, których pieniądze zostały przekazane na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych, rozeszły się w błyskawicznym tempie. Finalnie zebraliśmy kwotę 119 zł, za którą w imieniu podopiecznych gdyńskiej fundacji 'POMÓŻ I TY' serdecznie dziękujemy.

 

 

ImageImageImageImage 

   

Czytaj całość
 
Charytatywni gimnazjaliści na start! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
02.12.2010.

           Czytaj całość Już po raz kolejny ruszyło Szkolne Koło PCK skupiające wszystkich tych, którzy pragną pokazać swoje gorące czerwone serducho niosąc pomoc innym, będącym w potrzebie. Jako termin wybraliśmy czwartkowe popołudnie (godz.: 13:50).

ImageImage 

Czytaj całość
 
Gorączka na wagę Złota Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
15.04.2010.

Czytaj całośćPolski Czerwony Krzyż organizuje ogólnopolską akcję pt: "Gorączka Złota", która polega na zbiórce złotych monet o nominałach 1,2 i 5-groszowych. "Gorączka Złota" trwa od marca do czerwca. W ramach akcji prowadzone są zbiórki uliczne, zbiórki w sklepach, szkołach, firmach, a także w wielu innych miejscach. Kwota zebrana podczas akcji dofinansowuje kolonie dla najuboższych dzieci.

ImageImageImageImage 

Czytaj całość
 
V Okręgowa Olimpiada Wiedzy o Czerwonym Krzyżu Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
25.03.2010.

Szkolny etap V Okręgowej Olimpiady Wiedzy o Czerwonym Krzyżu odbył się 25 marca 2010 r. Do turnieju wiedzy na temat PCK i MCK stanęło sześć osób.  Najlepszymi okazali się Marek Niewiadomski i Katarzyna Wierzelewska i to oni będą reprezentować nasze Szkolne. Kolo PCK,  a więc i naszą szkołę na etapie rejonowym w Nysie.

ImageImageImage 

Opiekun sz. K. PCK

Jolanta Flakowska

 

 
Nie przystawaj z palaczami rzuć palenie i bądź z nami! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
17.12.2009.

NIE PAL TYTONIU !!!!

Czytaj całośćNie przystawaj z palaczami rzuć palenie i bądź z nami - to myśl przewodnia inscenizacji, którą przygotowali gimnazjaliści ze Szkolnego Koła PCK dla swoich młodszych kolegów z klas VIa i VIb.

 

 

ImageImageImageImage 


 

Czytaj całość
 
Rejonowy etap OPZSŻ PCK Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
08.12.2009.

Czytaj całość We wtorek, 8 grudnia br. trójka gimnazjalistów z naszego Zespołu Szkół wzięła udział w rejonowym etapie Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK w Nysie.

 

Czytaj całość
 
Odznaczenie dla opiekuna Szkolnego Koła PCK Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
02.12.2009.

Czytaj całość  No i stało się! Opiekun Szkolnego Koła PCK, pani Jolanta Flakowska otrzymała w minioną sobotę – 28 listopada br. honorową odznakę PCK IV stopnia.  W ten sposób docenione zostały kilkuletnie działania wolontariackie naszej opiekunki oraz działalność w Rejonowym Zarządzie PCK.

 

 

Czytaj całość
 
Obchody Światowego Dnia Walki z AIDS Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
02.12.2009.

Czytaj całość Światowy Dzień Walki z AIDS od 1988 roku obchodzony jest 1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia. W naszej szkole corocznie, szczególnie rozbudowanym programem profilaktycznym w tym względzie objęte są klasy II gimnazjum.

 

 

Czytaj całość
 
Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
28.10.2009.

 

Czytaj całość

 

 

 

 

Co to jest BMI, STD albo indeks glikemiczny? No, właśnie! Trudno powiedzieć, a tymczasem 27 uczestników szkolnego etapu Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK musiało znać odpowiedzi między innymi na te pytania.

 

 

 

 ImageImageImageImage

Czytaj całość
 
Nasza cegiełka w walce z głodem Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
27.10.2009.

Nasza cegiełka w walce z głodem

Czytaj całośćJednym z alarmujących zjawisk współczesnego świata jest zwiększająca się skala niedostatku i ubóstwa. l nie dotyczy to, jakby się mogło wydawać, tylko krajów rozwijających się, ale w coraz większym stopniu krajów uprzemysłowionych. Niestety, problem pauperyzacji społeczeństwa dotyka w znacznej mierze także i Polskę*

 

 

ImageImageImageImage 

 

Czytaj całość
 
Wielkie nakrętkobranie Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
27.10.2009.

Czytaj całośćStosując się do apelu członków Szkolnego Koła PCK uczniowie naszej szkoły zebrali ponad 14 tysięcy plastikowych nakrętek. W tę ekologiczną, a jednocześnie charytatywną akcję szczególnie zaangażowali się najmłodsi uczniowie. Pod opieką swoich nieocenionych wychowawców zebrali aż połowę wyżej wymienionej ilości plastikowych krążków.

 

 

 

ImageImageImageImage 

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 30 z 32