Sport
Mały Olimpijczyk Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
26.01.2010.

Czytaj całość  „Mały Olimpijczyk” to zawody sportowe dla dzieci z klas czwartych i młodszych. Składa się z ośmiu konkurencji, w których startuje sześciu zawodników z każdej drużyny (szkoły). Konkurencje:

7. Bieg z przeskokiem przez płotek
  8. Skoki obunóż z miejsca (skoki dodawane całego zespołu)

Czytaj całość

Zespół Szkół z Korfantowa wyróżniony przez Marszałka Województwa Opolskiego Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
22.12.2009.

Czytaj całość 22 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego na zaproszenie Marszałka Województwa Opolskiego Józefa Szebestę spotkali się przedstawiciele najbardziej prężnych szkół Opolszczyzny, które zdobyły największą ilość punktów w rozgrywkach sportowych w 2009 roku prowadzonych przez Szkolny Związek Sportowy. Wśród wyróżnionych znalazła się także nasz szkoła. Impreza odbyła się po raz dziewiąty, a szkoła z Korfantowa została zaproszona do tego wąskiego grona po raz pierwszy.

Piłka koszykowa dziewcząt i chłopców Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
19.12.2009.

Czytaj całość19.XII.2009r. odbyły się zawody gminne w mini piłce koszykowej dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Gospodarzem imprezy była szkoła w Przechodzie. Pierwsze do rywalizacji przystąpiły zespoły dziewcząt. Mistrzostwa z przed roku broniła szkoła w Ścinawie Małej i to między nią, a gospodarzami rozstrzygnęły się losy zwycięstwa. Bardzo zacięty mecz i minimalne zwycięstwo oraz reprezentowanie naszej gminy w turnieju powiatowym wywalczyły dziewczęta z Przechodu. Na trzecim miejscu uplasowała się szkoła podstawowa z Korfantowa. Po emocjach jakie dostarczył mecz finałowy dziewcząt przystąpili chłopcy. Pierwszego miejsca broniła szkoła z Korfantowa, ale i tym razem gospodarze turnieju byli mało gościnni dla szkół przyjezdnych i po wygraniu w efektownym stylu wszystkich meczy zasłużenie awansowali do szczebla powiatowego. Najbardziej zaciętym meczem była walka o drugą pozycję w której szkoła ze Ścinawy Małej po dwóch dogrywkach pokonała szkołę z Korfantowa.

Koszykówka Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
12.12.2009.
W dniu 12 grudnia 2009r na hali sportowej w Korfantowie odbyły się zawody gminne w piłce koszykowej dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych. Do rywalizacji przystąpiły zespoły z ZS w Ścinawie Małej i ZS w Korfantowie. Pierwsze na parkiet wyszły reprezentacje dziewcząt. Po zaciętym spotkaniu nasze zawodniczki pokonały ZS w Ścinawie 23-20. Mecz chłopców był mniej emocjonalny. ZS w Korfantów pewnie pokonał ZS w Ścinawie Małej 27-11.

Biegi Niepodległości Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
06.11.2009.

XXII Ogólnopolskie Biegi Crossowe z okazji 91 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Jak co roku na stadionie miejskim w Korfantowie odbyły się Ogólnopolskie Biegi Crossowe z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości. W zawodach tych uczestniczyło blisko 500 dzieci, młodzieży i dorosłych z całego województwa opolskiego, w tym 40 osób w biegu głównym (również biegacze zza granicy).

Ta cykliczna impreza promująca lekkoatletykę wśród młodzieży jest najstarszą imprezą tego typu w Polsce. „Korfantowskie” biegi odbywają się corocznie od 1987r., czyli po raz 22 i o rok wyprzedzają słynny Maraton Warszawski. Impreza ta nie odbyłaby się gdyby nie przychylność władz naszego miasta, a przede wszystkim tak dużej ilości startującej w nich młodzieży. Ogólnopolskie Biegi Crossowe z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości są wizytówką naszego miasta, tradycją, którą należy pielęgnować i dbać, aby nigdy nie zostały zapomniane.

Stefan Osiewacz

ImageImageImage

Turniej Piłkarski pod hasłem „Trzeźwość” Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
08.10.2009.
Po raz jedenasty odbył się Turniej Piłkarski pod hasłem „Trzeźwość”, który był zarazem eliminacjami do zawodów powiatowych. Celem imprezy była profilaktyka uzależnienia oraz popularyzacja sportu wśród dzieci i młodzieży. Na boisku w Korfantowie rywalizowano w dwóch kategoriach: Szkoły Podstawowe i Gimnazja.

Czytaj całośćImageImageImage

Mistrzostwa Województwa w biegach przełajowych Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
07.10.2009.

7 października w Lasocicach odbyły się Mistrzostw Województwa w biegach przełajowych. Zespół Szkół w Korfantowie reprezentowało trzech zawodników. Najwyżej sklasyfikowany został Jakub Dyląg w kategorii rocznik 98 i młodsi przybiegł na metę na 14 pozycji. W tej samej kategorii wiekowej dziewcząt Angelika Mistarz zajęła 19 miejsce. W kategorii rocznik 97 Łukasz Bednarski zajął 34 miejsce. Całej trójce życzymy dalszych sukcesów.

Półfinał Mistrzostw Województwa w biegach przełajowych Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
29.09.2009.
29 września w Nysie odbyły się zawody półfinałowe mistrzostw województwa w biegach przełajowych. Wystartowało w nich sześciu reprezentantów naszej szkoły: Łukasz Bednarski, Angelika Mistarz, Jakub Dyląg, Patryk Borgoń, Machacki Damian, Juzwa Kacper.
Najlepsza szóstka zawodników w każdej kategorii wiekowej wywalczyła awans do Mistrzostw Województwa w biegach przełajowych. Spośród naszych reprezentantów awans wywalczyli: Łukasz Bednarski, Angelika Mistarz i Jakub Dyląg. Serdecznie gratulujemy.

Drużynowe Mistrzostwa w LA Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
23.09.2009.
23 września 2009r. na stadionie Gwardii w Opolu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województwa w Lekkoatletyce szkół gimnazjalnych. W kategorii chłopców ZS w Korfantowie uzyskał 1072 pkt., co w sumie dało wysokie 5 miejsce. Dziewczęta z dorobkiem 865 pkt. zajęły 7 miejsce. Indywidualnie wyróżniony został Mateusz Dziedzic, który w skoku wzwyż uzyskał wynik 180 cm (144 pkt.). Wynik punktowy Mateusza był drugim najbardziej wartościowym wynikiem na tych zawodach wśród chłopców.